İran’ın İsrail’e saldırısı sonrası ülkeyi terk etti! İstanbul’a kaçtı

İran’ın köklü kulüplerinden Tractor’de teknik direktör krizi patlak verdi. İran’ın köklü kulübünde teknik direktör Paco Jemez’in İsrail’e yönelik saldırı sonrası sözleşmesini feshettiği öğrenildi.

Paco Jemez’in Tractor’den ayrıldıktan sonra İstanbul’a kaçtığı belirtildi. İspanyol basınından Marca’ya konuşan Paco Jemez, İstanbul’a kaçış hikayesini şu sözlerle anlattı:

“Bir filmden çıkmış gibiydi, hayal bile edemezsiniz. İran girmek ya da çıkmak için vize almanız gereken bir ülke, hareket özgürlüğünüz yok. İsrail’e yapılan saldırıdan sonra gitmeye karar verdik. Hava sahası o gün ve ertesi gün kapalıydı, ancak daha sonra ayrılmak için kulüple konuştuk, İstanbul’a uçma seçeneği olduğunu gördük. Sözleşmeyi iptal etme konusunda kulüp anlaşmaya vardık ve uçağın kalkıp kalkmayacağından ya da iptal edilip edilmeyeceğinden emin olmadan havaalanına gittik. Bekleyiş uzun ve gergindi ama artık evimizdeyiz.”

Tractor’de iki yıllık sözleşmesini feshettiğini belirten Paco Jemez, “Bu bir iç huzur meselesi. Kızlarımla her gün konuşamazdım ve hep ağlayarak ayrılmamı isterlerdi. İran elçiliğine saldırı gerçekleştiğinde bir çıkış yolu aramamız gerekiyordu, ancak İsrail’e yönelik eylemlerle bu zaten belliydi. Bu ekonomik bir mesele değil, çünkü iki yıllık sözleşmeyi feshettik” dedi.

Tractor’ün kendisine fesih işlemleri sırasında çok yardımcı olduğunu belirten Paco Jemez, “Ligde üçüncü sıradaydık ve kupada çeyrek finaldeydik, büyümek için iyi bir projemiz vardı ama kendimizin ve ailelerimizin huzuru için ayrılmamız gerekiyordu. Bu anlamda, Tractor Kulübü her zaman olağanüstü oldu. Geldiğimizden beri bize düzenli olarak ödeme yaptılar, her ayrılmak istediğimizde vizelerimizi ayarladılar… Bu kritik anda bile, çünkü sahibinin bir havayolu şirketi var” ifadelerini kullandı.

İran’dan acilen ayrılmak zorunda olduğunu vurgulayan Paco Jemez, “Özellikle kulüple birlikte çok rahat ettik. Ancak burası farklı bir ülke, özgürce hareket edebildiğiniz diğer ülkeler gibi değil. Kurallar çok katı. El Tractor her ihtiyacımız olduğunda bize yardımcı oldu ama her şey karmaşık. Son birkaç gündür yaşanan gerginlik durumu öngörülemez hale getirdi ve Büyükelçilikte kesinlikle hiçbir güvenlikleri yoktu. İsrail’in misillemesinden korkuyorlar ve bunun özel bir eylem olduğuna inanmıyorlar. Ama acilen ayrılmak zorundaydık. Huzur ve güvenlik spordan ya da paradan önce gelir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir