Başkan Hilmi Güler: “Gerçekler bir kez daha kazandı”

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), İYİ Parti’nin yaptığı itiraz başvurusunu reddetmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’den açıklama geldi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, sosyal medya sayfasında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

‘HAKLININ ACELESİ YOKTUR’

“Haklının acelesi yoktur. Ordu’nun ismine, Orduluların iradesine leke sürmeye çalışanların aksine, gerek seçim sürecinde gerekse de seçimin ardından ahlaki değerleri ve ilkeli siyaseti önceleyerek, erdemli bir tavırla mücadelemizi sürdürdük.

‘FETÖVARİ SÖYLEMLER ÖNCE HEMŞEHRİLERİMİZ AKABİNDE YSK KARARIYLA HUKUK NEZDİNDE YOK SAYILMIŞTIR’

Alçalmadan yükselmek gerekliliğini her fırsatta vurguladık. Ordu halkının iradesine gölge düşürmeye çalışan kirli odakların yoğun mesaisine rağmen, haklı olmanın verdiği özgüven ve vakar ile hukukun kararını sükûnetle bekledik.

Fetövari söylemler ve eylemlerle kirli siyaset yapanların tüm manipülasyonları önce hemşehrilerimiz nezdinde, akabinde de Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu karar ile hukuk nezdinde yok sayılmıştır.

Gerçekler bir kez daha kazandı. Hayırlı olsun Ordu”

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti, Ordu’daki seçimlerde “tam kanunsuzluk” tespit ettikleri iddiasıyla seçimlerin iptali ve yenilenmesine yönelik olağanüstü itiraz dilekçesini 9 Nisan’da YSK’ye teslim etmişti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İYİ Parti’nin Ordu’da seçimlerin iptali ve yenilenmesine yönelik olağanüstü itirazını reddetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir